Еко-меблі: як впливають на ваш комфорт та здоров’я

Еко-меблі: як впливають на ваш комфорт та здоров’я

Тренд на екологічність не обійшов і меблеву індустрію. Для початку меблярі почали використовувати тільки екологічні матеріали (такі, які не завдають шкоди довкіллю і не представляють загрози людині та навколишньому середовищу). Наприклад, плити ДСП минулих поколінь – це був справжній «жах» для людини і природи. Враховуючи кількість формальдегіду та інших токсичних речовин, які використовувалися для виготовлення сировини, в процесі експлуатації такі меблі починали ставати небезпечними і негативно впливали на здоров’я та самопочуття людини. Те саме стосується і меблевих тканин сумнівної якості і різних «застарілих» наповнювачів для м’яких меблів.

Ще одна особливість меблів минулих поколінь – вони розроблялися без акценту на ергономіку. Тому назвати їх еко-френдлі по відношенню до людини теж було складно. І нарешті, різні фарби та опоряджувальні матеріали — їх склад теж бажав кращого бо в процесі експлуатації ці речовини теж перетворювалися на токсичні та шкідливі елементи.

Сучасна меблева індустрія використовує ТІЛЬКИ екологічні та безпечні матеріали, в тому числі плитну сировину, яка має мінімальний вміст формальдегіду і відповідає таким стандартам як E0 або CARB. Технічний апгрейдинг пройшли і інші матеріали в тому числі фарби та лаки (отримали водневу основу), тканини виготовляються з орієнтацією на вимоги RICH тощо.

Скептики скажуть, що мода на меблі з натуральної деревини – це екологічно, але аж ніяк не «дружелюбно» по відношенню до природи. Але з цим можна посперечатися. Адже сучасні виробники використовують тільки легальну деревину, яка дозволена до вирубки. І підтверджує легальність деревини спеціальна сертифікація за стандартами FSC.

Функціональна практичність – як ще один крок до екологічності

Статусу «еко» – меблям додає не тільки матеріал, з якого вони виготовлені, а і практичність та функціональність конструкцій. Тобто меблеві елементи, які відрізняються функціональністю, а то і багатофункціональністю дозоляють покупцям не купувати багато різних конструкцій. Навіщо, адже крісло за потреби може стати місцем для сну, а диван перетворитися на ліжко. Це теж одна з видоформ екологічності меблів. Формується особлива культура споживання, продумана та раціональна. Нічого зайвого, все відрізняється чіткими формами, чистими лініями, жодного візуального перевантаження і вражає функціональністю. Такий собі Scandinavian style of living в дії. Еко меблі відрізняються:

  • Використанням безпечних матеріалів;
  • Використанням сировини, яка жодним чином не загрожує довкіллю;
  • Використанням фурнітури, яка розширює функціонал модулів;
  • Продуманними дизайнами та мінімалістичними декорами, що дозволяє інтегрувати меблі у різні інтер’єри.

А результатом використання еко-меблів, стане не просто комфорт споживача а безпека екологічна! Тобто вам не доведеться хвилюватися за ваше самопочуття та здоров’я, бо вас оточують меблеві модулі які відповідають суворим стандартам екологічності.


Обсуждение закрыто.